Sexy Dance

utworzone przez | kw. 15, 2020 |

Co to właściwie jest Sexy Dance?

Z angielskiego słowo „sexy” oznacza seksowny, ale możemy również je przetłumaczyć jako pociągający, apetyczny, kusicielski, zalotny, kokieteryjny, frywolny, kuszący, zmysłowy, bezpruderyjny czy nawet wart grzechu. Wszystkie te cechy ma w sobie każda z nas, a te zajęcia są po to by tę kobiecość i zmysłowość wyrazić w pełni!

Nauka tak zwanych „kocich ruchów” łączy w sobie elementy różnych stylów tańca takich jak show dance, burleska, tańce latino, taniec brzucha, twerk, jazz czy taniec współczesny. Dzięki tej różnorodności każde zajęcia są niepowtarzalne, niektóre dynamiczne i pełne ekspresji, a niektóre kuszące i zalotne. Na pewno każda znajdzie coś dla siebie.

Jak wyglądają zajęcia w SHO

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której rozgrzewamy całe ciało treningiem kardio do bardzo energetycznej muzyki. Wzmocnimy mięśnie brzucha, a nie będziemy wykonywać przy tym zwykłych brzuszków na podłodze! Brzuch będziemy ćwiczyć poprzez taniec oraz izolacje klatki i bioder.

ćwiczenia są równie skuteczne jak klasyczne ćwiczenia wzmacniające a już po krótkim czasie będziemy mogły zauważyć jak nasza sylwetka staje się smuklejsza i zarysowuje się talia osy. Po rozgrzewce czas na rozciąganie. Uważnie i dokładnie rozciągamy wszystkie partie mięśni, przede wszystkim szyi i barków, ponieważ będą one bardzo intensywnie pracować podczas zajęć. Zwracać będę szczególną uwagę na zmysłową pracę bioder, klatki piersiowej oraz dłoni. Tłumaczone będą nowe kroki, które pojawią się w choreografii. Będziemy wdrażać się w tak zwane ‚falki’, wspomniane już izolacje klatką, ćwiczyć slajdy, „koci chód”, potrząsać biodrami, kręcić ósemki, a przy tym zachowując kobiecość i grację.

Oprócz kroków będziemy się też uczyć jak wyrazić siebie w tańcu. W tańczonej choreografii najważniejsza będzie mimika i ekspresja.

Nauczymy się jak przełamać bariery umysłu i w pełni oddać się muzyce i emocjom jakie wyraża. Można powiedzieć, że zajęcia będą miały charakter warsztatów aktorskich.

Jaki strój na zajęcia

Na zajęcia należy wybrać strój, który nie będzie krępował naszych ruchów. Najlepsze będą leginsy lub krótkie, elastyczne spodenki. Zakładamy sportowe obuwie, najlepiej buty do tańca, ale mogą też być zwykłe adidasy. Proponuję założyć coś w czym będziemy się czuły kobieco.

Burleska, krzesła, kapelusze, parasolki:

Burleska to teatralna, kabaretowa forma tańca. Nazwa pochodzi od włoskiego słowa burlesco czyli żart, kpina, ośmieszenie. Charakteryzuje się w pełni kobiecymi, zmysłowymi, wyrafinowanymi, pełnymi gracji ruchami, lekko kokieteryjnym tańcem z nutką ironii. Krzesła będą często wykorzystywane w choreografiach. Nauczymy się jak utrzymać równowagę oraz jak wykonywać pełne seksapilu ruchy tak by nie przekraczać granicy dobrego smaku. Podczas tańca z laską i kapeluszem nauczymy się podskoków, dropów, efektownych wymachów i kokieteryjnych ruchów show dance.

Co dają zajęcia

Ponieważ każda z wykorzystywanych technik jest odważna i drapieżna poprzez ćwiczenia i choreografie ćwiczymy nie tylko nasze ciała ale i charakter. Zajęcia sprawią, że na każdej imprezie będziemy wyróżniać się z tłumu. Panie będą mogły poczuć się pewnie we własnej skórze i pozbyć wszelkiego skrepowania.

Muzyka do Sexy Dance

Ponieważ, każde zajęcia będą miały swój niepowtarzalny klimat ciężko zamknąć się w jednym stylu muzycznym. Oto kilka tytułów, które na pewno pojawią się na zajęciach:

Zmysłowe:

  • Beyoncé – Yoncé;
  • Rihanna – Love On The Brain;
  • Jem – Come on closer;
  • Massive attack – Paradise Circus;
  • Christina Aguilera – Nasty Naughty Boy;

Pełne ekspresji:

  • En Vouge – Free your mind;
  • Marylin Manson – Tainted love;
  • Muse – Feeling good;

Zalotne:

  • Queen – Killer Queen,
  • Crazy Little Thing Called Love