Izolacje

Czym są izolacje?

Jest to wyodrębnienie poszczególnych partii ciała. Wykorzystuje się je między innymi w tańcu i akrobatyce. Idealnym przykładem do zobrazowania izolacji jest popping.

Izolacje możemy również zobaczyć w tribalu, czyli stylu tańca, który łączy tańce północnoafrykańskie z tańcem brzucha.

Pierwszym krokiem do izolowania partii ciała jest prawidłowa rozbudowa naszych mięśni, dlatego w naszej szkole zajęcia zaczynamy od siłowej rozgrzewki. Ćwiczymy każdą część naszego ciała. W ten sposób budujemy tak zwane “rusztowanie” szkieletu, czyli mięśnie.

Kolejnym ruchem do opanowania sztuki izolacji jest koordynacja ruchowa na wysokim poziomie. Ponieważ nie jest to tylko umiejętność używania danych partii ciała wyłączając inne, ale również możliwość korzystania przy tym z innych mięśni w zupełnie innym tempie czy ruchu.

Jak wyglądają zajęcia?

Nasz instruktor, po porządnej rozgrzewce, dokładnie wytłumaczy technikę izolacji. Dodatkowo zajęcia prowadzone są z udziałem rytmicznej muzyki, która nie tylko pomoże Ci w wykonywaniu ćwiczeń, ale również ożywi atmosferę na sali.

W środkowej, czyli głównej części zajęć będziemy poruszać każdą częścią ciała pojedynczo, żeby następnie połączyć to w różnych kombinacjach i układach. Dodatkowo prowadzimy zajęcia w różnym tempie przez co nauczymy Cię jak prawidłowo panować nad swoim ciałem oraz mięśniami. Dzięki takim ćwiczeniom rozbudowujemy Twoją koordynację ruchową i świadome używanie poszczególnych partii ciała.

Kolejnym etapem treningu jest porządne rozciąganie. Wszystko po to, żebyś dobrze rozciągnął mięśnie. Nawet przez wolne ruchy możemy szybko zmęczyć nasze ciało, dlatego  musimy potem dać mu odpowiednio odpocząć. Kiedy po zajęciach nie powyciągamy się następnego dnia będą nas czekać zakwasy.

Co powinniśmy zabrać na zajęcia?

Powinniśmy być zaopatrzeni w wygodny, nie krępujący naszych ruchów strój oraz buty na zmianę. Pamiętajmy również o butelce wody, ale jeżeli nie weźmiesz jej ze sobą nic się nie stanie, ponieważ w recepcji znajdziesz automat z przekąskami oraz napojami.

Dla kogo prowadzone są zajęcia?

W SalsHall Ortodox na zajęcia może przyjść każdy. Nie ma znaczenia czy masz piętnaście czy pięćdziesiąt lat, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, nie liczy się również to czy regularnie ćwiczysz czy może też wcale. Wszyscy są mile widziani!

Jeżeli tańczysz są to idealne zajęcia do poprawienia swoich tanecznych skill’i.

Natomiast jeżeli nie ćwiczysz regularnie, nasz trening pomoże wyrzeźbić Ci sylwetkę. Dodatkowo warto też wspomnieć, że koordynacja ruchowa opanowana na wysokim poziomie nie tylko wpłynie na lepszy rozwój Twojego ciała, ale również dobrze rozwinie móżdżek. Ponad to zajęcia mają idealny wpływ na Twój układ krążeniowy. Jeżeli brakuje Ci motywacji tu motywujemy się nawzajem!

Podsumowując nasze zajęcia nie tylko poprawią Ci humor, ale również całe Twoje ciało wraz z układem nerwowym i krążeniowym. Widzimy się na sali! 😉