Dance Feeling

utworzone przez | kw. 15, 2020 |

Autorskie zajęcia, które prowadzi Olek Olech. Przez lata szukający swojego stylu tańca postanowił stworzyć własne classy, poprzez które najlepiej może wyrazić siebie i opowiedzieć  historię… tańcem!

O stylu

Podstawą są emocje przekazywane poprzez ruch. Oficjalnie nie jest to styl tańca, a raczej forma ekspresji, przez którą tancerze mogą wyrazić siebie. Bazą choreografii są zawsze kroki dancehallowe zmiksowane z innymi stylami tańca m.in.: ragga, hip-hop, bboying, krumping, waacking, jazz, taniec nowoczesny. Takie połączenie daje wybuchową mieszankę różnorodności ruchów i emocji. Nacisk kładziony jest na indywidualizm w tańcu i poszukiwanie własnego „ja”. Liczy się własny przekaz, a nie idealne odwzorowanie kroku. Lata poszukiwania stylu dały Olkowi jedną, podstawową wartość: najważniejsze są emocje. Łączy dziesiątki kroków i tworzy choreografie, które będą mogli zatańczyć wszyscy! Wartością tych zajęć jest własna ekspresja i mnóstwo nowych wyzwań – nie tylko tanecznych.

https://www.youtube.com/watch?v=zggbQvGL0Ak

Inspiracje

Olek przez lata szkolił się u najlepszych tancerzy na świecie. Miał okazję tańczyć na parkietach w Londynie, Paryżu, Brukseli, Berlinie, Kopenhadze, czy nawet w Bangkoku. Wzorem są dla niego choreografowie, którzy oddali duszę tańcu: Laure Courtellemont, Yanis Marshall, Guillame Lorentz, Tricia Miranda, Parris Goebel. Gdy słyszy muzykę, świat przestaje istnieć. Oddaje się temu cały, aby wyrzucić swoje radości i troski. Mieszkając w różnych krajach, trenując od dziecka, tracąc najbliższych, szukał sposobu, poprzez który mógłby opowiedzieć swoją historię. Taniec to język, którym mówi. Ruch i emocje są podstawą jego życia.

Muzyka

Utwory, do których tańczymy to często popularne hity znanych wykonawców. Dlaczego tak? Chodzi o to, aby każdy łatwo mógł się w tym odnaleźć  i wczuć w klimat. Podczas zajęć opowiadamy tańcem o własnych doświadczeniach życiowych. Nie brakuje motywów miłości, radości, smutku, pożądania i nadziei. Otwieramy się na każdy gatunek muzyki. Od klasyki, przez trap, aż po amerykański rap. Każdy inaczej czuje muzykę i ta różnorodność jest najważniejsza w przekazie tanecznym.

https://www.youtube.com/watch?v=WgBIe2078bs

Dla kogo

Dance Feeling to zajęcia w 100% nastawione na kursantów. Każdy z Nas ma własne uczucia i to na nich skupiamy się najbardziej. Olek podczas zajęć skupia się na słuchaniu i zrozumieniu muzyki oraz nauce kontrolowania własnego ciała. Uważa, że każdy w głębi serca ma ukrytą miłość do tańca, a wydobycie jej na wierzch to tylko kwestia czasu. Są to classy dla każdego kto ma otwartą głowę i duszę.

Ruch i emocja

Taniec, wbrew pozorom, jest sztuką dostępną dla wszystkich. Najważniejsze, abyśmy odnaleźli taką jego odsłonę poprzez, którą będziemy mogli wyrazić siebie. Szukajmy form ekspresji i korzystajmy z życia na 100 procent! Dance Feeling daje nam możliwość opowiedzenia o swoich życiowych doświadczeniach, jak i wczucia się w nowe sytuacje. Jest tym, czym taniec powinien być – formą ekspresji!

Paulo Coelho

Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.

Geraldus van der Leeuw

Życie staje się poprzez taniec czymś szczególnym, budzi w duszy człowieka pogodne poczucie wolności i błogą świadomość jakiejś przemożnej energii, która zdaje się nas unosić w powietrzu.

Bejard

Taniec jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkich, gdzie człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciało, dusza, umysł.

https://www.youtube.com/watch?v=qoF7rp0xguk