Breakdance dla dzieci

utworzone przez | kw. 16, 2020 |

Dlaczego breakdance dla dzieci to świetny wybór?

W naszej szkole oferujemy taniec breakdance dla dzieci od 7 roku życia. Nasi kursanci chodzą na zajęcia razem z dorosłymi. Są one prowadzone w taki sposób, że każdy może znaleźć coś dla siebie bez względu na wiek! Wbrew pozorom taki układ wpływa pozytywnie zarówno na młodszych uczestników, jak i na tych starszych. Niektóre pozy trudne do wykonania dla dorosłych, dzieciom wychodzą bardzo szybko! I na odwrót! Są dla siebie stałą inspiracją, pozwalającą motywować się do ćwiczeń.

Taniec breakdance dla dzieci rozwija wiele umiejętności, poniżej przedstawiamy, co może zyskać Twoje dziecko dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia:

  • większa pewność siebie
  • rozwój nowej pasji
  • pobudzenie kreatywnego myślenia
  • poprawa kondycji
  • rozwój koordynacji ruchowej
  • pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu

 

Czym jest breakdance?

Breakdance to amerykański styl tańca, w którym wykonuje są skomplikowane figury w większości w parterze. Jest to jeden z najtrudniejszych tańców na świecie! Wymaga dużej koordynacji i siły fizycznej. Jego historia sięga końca lat siedemdziesiątych XX wieku, ale sam breakdance najmocniej rozwijał się a przełomie XX i XXI wieku. Taniec charakteryzuje specyficzna praca rąk i nóg, ale wykonuje się ją głównie w pozycjach stojących. Wyróżniamy kilka podstawowych grup figur tanecznych: toprocki, dropy, power movesy, freeze’y i footworki. Ważnym aspektem są bitwy taneczne (tzw. batelki), które są nieodłącznym elementem tego stylu. W breakdance dużą uwagę przykłada się również do tzw. freestyle czyli improwizacji w czasie tańca.

Jak przebiegają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się obowiązkową rozgrzewką. W tym stylu jest niezwykle ważne, aby rozgrzać bardzo dobrze każdy mięsień. Dzięki temu, wykonując akrobacje w późniejszej części treningu, mamy pewność, że nic sobie nie naciągniemy. Później przechodzimy do treningu podstawowych póz w staniu i w parterze a na koniec najciekawsza część, czyli nauka freestyle i improwizacji. Jest to o tyle istotne, że przy okazji uczy szybkiego reagowania oraz kreatywności w tańcu.

Jaki strój wybrać na zajęcia?

Zwracamy szczególną uwagę na strój, w którym ćwiczymy. Należy pamiętać, że w czasie tańca często wykonuje się akrobatyczne ruchy, a zatem należy dobrze zabezpieczyć ciało. Najlepiej wybrać dresy, bluzę oraz czapkę. Przydadzą się również ochraniacze na kolana i łokcie. Uzbrojony w taki zestaw, żaden malec nie skończy z siniakiem!

Kto prowadzi zajęcia?

Vasquez – Jako tancerz breakdance reprezentuje ekipę Broken Glass 2 od 1999 roku. Wielokrotny zwycięzca zawodów, niejednokrotnie juror mistrzostw breakdance. Breaking to jego filozofia życia, w której spełnia się jako Bboy, nauczyciel oraz sędzia.Znany również jako DJ Vasquez – zagrał ogromną liczbę klubowych imprez hip hopowych w całym kraju. Produkował bity dla Borixona, Kajmana, oraz współprodukował mixtape: „LWWL – Stona siedzi na ulicy”, gdzie pod jego bity nawijali między innymi Peja, Projekt Hamas, Pęku, Nielegalny sezon.

Na co dzień oprócz bycia instruktorem tańca, Vasquez zajmuje się produkcją i montażem klipów video (promo, teledyski, reportaże, wywiady) wraz z ekipą Madmosquito Art Group. Razem stworzyli klipy dla: Tusz na rękach, Tabasko, Wojtas.

 

Aktualne kursy znajdziesz w zakładce Grafik.

Do zobaczenia!

Więcej zdjęć: