Katarzyna Kapisz – Samba, Sexy dance, Twerk

Katarzyna Kapisz – Samba, Sexy dance, Twerk

 

Katarzyna Kapisz – Samba, Sexy dance, Twerk!
Wyrozumiała, cierpliwa, wielozadaniowa. SHOska kobieta orkiestra! Poczucia humoru jej nie brakuje, a na zajęciach gwarantuje luźną i swobodną atmosferę. U niej nauczycie się nie tylko tańca, ale też znakomitej techniki. Sprawdźcie, kim jest Katarzyna Kapisz! 🙂

Katarzyna Kapisz – początki instruktorskiej kariery i sposób nauczania

Katarzyna Kapisz zaczynała w SHO od prowadzenia zajęć Samba w 2015 roku.
Jako kursantka, trafiła na zajęcia Samba przypadkiem – zobaczyła plakat z przepięknym zdjęciem stroju do Samby i… postanowiła, że sama kiedyś w takim wystąpi (co parę chwil później spełniło się!). Kilka lat później, zaczęła sama prowadzić tę grupę już jako instruktorka.
Kasia ogromną wagę przykłada do techniki oraz jej nauczania. Każdy nowy ruch jest starannie tłumaczony, ćwiczony, a dopiero później dodawany do choreografii. Nie oznacza to jednak, że na zajęciach uczy wyłącznie samej techniki! Katarzyna Kapisz tworzy choreografie, które nie tylko wykorzystują poznane techniki, ale również wymagają wczuty (wczucia się), wyrażenia emocji i zmuszają do wyjścia z cienia oraz wyrażania siebie poprzez taniec.

Czy to Samba, Twerk, czy też Sexy dance – wyjdź ze strefy komfortu! 

Niech jednak nie zrazi Was tytułowa presja wychodzenia ze strefy komfortu. Kasia jest cierpliwą i wyrozumiałą instruktorką. Na zajęciach panuje zawsze luźna atmosfera, a Kasi poczucie humoru nie pozwoli Wam na stres. Jeśli zdecydujecie się na zajęcia z nią, szykujcie się na lekcje samoakceptacji – jest to ogromnie ważne zarówno w tańca, jak i w życiu codziennym. Kasi bardzo zależy na jak najlepszym samopoczucia kursantów.

Kasia często mówi sami sobie podcinamy skrzydła, porównując się do innych, albo kiedy uda nam się opanować jakąś technikę, nagle zaczynamy się zamartwiać, że nie zrobimy tego w obcasach, albo że nie tak wygląda itd. Chodzimy z głowami przeładowanymi zdjęciami i filmikami z mediów społecznościowych ludzi, których często nawet nie znamy! Porównujemy nasze roczne doświadczenie z tańcem do tancerki z instagrama, która tańczy u boku Beyonce. Nie da się w ten sposób wyciszyć i skupić. Na zajęciach próbuję przekazać, że codziennie toczymy walkę pomiędzy sobą i swoim odbiciem w lustrze. Za każdy, nawet najmniejszy sukces, powinniśmy sobie przybić mentalną piątkę i dać sobie chwilę na rozkoszowanie się nim. Zależy mi na tym, aby moi kursanci odnaleźli siebie i byli sobą – bezkompromisowo. To właśnie w nas samych leży perfekcja i pasja oraz miłość do tego, co się robi, a nie w przefiltrowanej i wykadrowanej „perfekcji” z social media”.

Katarzyna Kapisz – kiedy możecie spotkać ją w SHO?

Obecnie prowadzi zajęcia Samba w SHO na poziomie podstawowym oraz średnio-zaawansowanym. Zajmuje się również lekcjami Twerk dla opornych, na którym uczy twerku od zera, a do tego prowadzi również Sexy dance i Stretching.
Kasia zajmuje się również na zajęciami indywidualnymi, na których skupicie się wyłącznie na własnych celach tanecznych i rozwijaniu w konkretnym kierunku. Takie zajęcia są specjalnie przygotowywanie pod Wasze umiejętności i gusta taneczne oraz muzyczne.

Cały rozkład zajęć Kasi możecie znaleźć tutaj. 🙂