Jowita Makowska – Soca i Twerk

Jowita Makowska – Soca i Twerk

 

Jowita Makowska – Soca i Twerk! Znacie ją właśnie z tych dwóch zajęć, a czasem nawet kilku innych zastępstw. Jednak czy znacie dobrze swoją ulubioną instruktorkę? Co tak naprawdę o niej wiecie? Poniższy artykuł pomoże Wam uzupełnić Waszą wiedzę! 😉

Jowita i jej początki tanecznej kariery

 

Jowita w swoich pierwszych zajęciach tanecznych uczestniczyła w lutym 2018 roku. Wszystko dzięki specjalnemu urodzinowemu prezentowi – karnet do szkoły tańca. Dzięki temu spełniło się jedno z jej marzeń. W ten sposób trafiła do Uli Afro Fryc na kurs Twerk, która wnet stała się jej ulubioną tancerką, instruktorką oraz pewnego rodzaju guru. W międzyczasie, próbowała również zajęć Reggaeton oraz Dancehall Female, ale ostatecznie to jednak Twerk zagościł w jej sercu na dobre.

Około pół roku później, Ula Afro Fryc zorganizowała nabór do swojej twerkowej ekipy – Twerk Master Team. Jowita postanowiła spróbować swoich sił i… udało się! Razem z Ulą wzięła udział w dwóch nagraniach, które do dziś przywołują przepiękne wspomnienia. Były to pierwsze doświadczenia Jowity z profesjonalnie tworzonym nagraniem.

Zawsze warto stawiać na rozwój!

 

Jowita Makowska następny krok postanowiła skierować w stronę Gosi Blus i organizowanych przez nią warsztatów tanecznych. Były to jedne z największych i najbardziej popularnych wydarzeń, na których miała możliwość nawiązać nowe znajomości z najlepszymi tancerkami. Następnie zdarzył się kolejny casting i kolejna grupa taneczna – TNT, do której casting ogłosiła Gosia Blus. TNT to czas nowych przyjaźni i ogromnego rozwoju. Jako członek tej grupy, Jowita współtworzyła dwa pokazy taneczne w klubie w Krakowie.

Początki ze stylem Soca i szkołą tańca SHO

 

Twerk zainspirował Jowitę do pogłębienia wiedzy w zakresie podobnych stylów, a tym samym do rozpoczęcia pracy w rytmach muzyki Soca. Kultura Karaibów oraz wine to nowe odkrycia Jowity związane ze stylem i muzyką Soca.

Początek 2020 roku to start kariery instruktorskiej Jowity, dzięki zastępstwom w Szkole Tańców Karaibskich. W trakcie swoich pierwszych lekcji, zaraziła kursantów własną pasją oraz energią, dzięki czemu wkrótce po nich nawiązała stałą współpracę z Ale Camara – właścicielką Szkoły Tańców Karaibskich. Na początku towarzyszył jej delikatny stres, ale niebawem okazało się, że jest stworzona do tej roli, więc obecnie spełnia się w niej w 100% i nieustannie stara się doszkalać w zakresie prowadzenia zajęć.

Jak wyglądają zajęcia prowadzone przez Jowitę?

 

Zajęcia zawsze rozpoczynają się rozgrzewką z elementami ruchów tanecznych i rozciągania, gdzie przygotowywane jest całe ciało do dalszej pracy. Rozgrzewce towarzyszą różnego rodzaju style muzyczne –  hip hop, rap, dancehall, soca, afrobeat, a nawet pop – każdy może znaleźć coś dla siebie. Następnie zaczynają się ćwiczenia wzmacniające (Jowita pokazuje je głównie na kilku pierwszych zajęciach grup początkujących, aby pokazać, jak można wzmacniać się również samodzielnie w domu), które pomagają w utrzymaniu pozycji – szczególnie w stylu twerk. Dalej nauka techniki – wspólne powtarzanie ruchów oraz praca indywidualna pod bacznym okiem Jowity – korygowanie błędów i wskazówki. Ostatnim elementem zajęć jest nauka choreografii – w bardzo różnych stylach od sexy aż po new orleans bounce. Cały ten plan treningowy pomaga zaaklimatyzować się nowym kursantom, a tym stałym rozwijać swoje umiejętności i poprawiać niedoskonałości.

I na koniec parę słów od samej Jowity!

 

Dzięki warsztatom tanecznym, które już się odbyły, a także tym, na które, czekam mogę doszkalać się i dokształcać, aby móc poprawiać swój warsztat i poszerzać wiedzę. Potem staram się przekazać ją moim kursantom na zajęciach, na które serdecznie Was zapraszam.

Z tancerek, które sobie cenię, najbardziej lubię wspomnianą już Ulę Afro Fryc oraz Gosię Blus, a także Lavinię i jej socową wiedzę, a z zagranicznych gwiazd Tinze, która ma wyśmienitą technikę oraz tworzy ciekawe i energiczne choreografie! Do zobaczenia na zajęciach! 🙂 

https://www.youtube.com/watch?v=lzqQrlJeUPE&feature=youtu.be

Gdzie i kiedy możecie spotkać Jowitę w SHO?

 

Dokładny plan treningowy Jowity możecie sprawdzić tutaj!!! 😉