Break Dance we wtorki i środy 1,5h

Break Dance we wtorki i środy 1,5h

Breakdance, czyli taniec połamaniec.
Breakdance to taniec wywodzący się z kultury hip hopu. Potocznie można powiedzieć,że polega na zamiataniu podłogi własnym ubraniem, za pomocą dynamicznych ruchów. Łączy w sobie ruchy zarówno siłowe jak i sprawnościowe. Powstał w 1969 roku w Bronksie, jednej z dzielnic Nowego Jorku. To rodzaj tańca ulicznego, który zyskał popularność na całym świecie, szczególnie wśród ludzi młodych. W breakdance nie ma ścisłego zakresu ruchów, co odróżnia go od większości stylów tańca. Ruchy można tworzyć samemu w oparciu o znane wcześniej ruchy
Jak tańczyć Break Dance ?
Wyróżniamy 5 podstawowych kategorii ruchów:
Toprocki- ruchy wykonywane w górze, często stanowią wstęp do występu.
Footworki- kroki wykonywane w parterze, charakteryzują się dynamiką
Freeze’y- figury polegające na „zamrożeniu” ciała w pozycji na kilka sekund
Dropy- charakteryzują się zmianami poziomu, w którym znajduję się ciało. Są to najczęściej przejścia między toprockami a footworkiem.
Power moves’y-  najbardziej efektowne a zarazem najtrudniejsze figury w Breaku, dynamiczne figury rotacyjne.

Chcesz zaskoczyć znajomych na imprezie efektownymi krokami i akrobacjami ?
U nas możesz sprawdzić czy ten styl jest dla ciebie !
WTOREK
18:30 Break Dance Vasquez poziom początkujący (1,5h)
ŚRODA
18:00 Break Dance Vasquez poziom początkujący (1,5h)
Na naszych zajęciach nauczycie się oryginalnego tańca Hip-Hop, czyli Break Dance, poznacie fundamentalne ruchy Toprocks, Footworks, Go Downs (Drop), Back rocks, Transitions, Freezes, Power Moves, oprócz tego zapewniamy wiele elementów akrobatyki.

Zajęcia skierowane są dla dla osób poszukujących wyzwań w tańcu. Dodatkowo kształtują poczucie rytmu i ogólną sprawność fizyczną.
Taniec ten wymaga dużej sprawności fizycznej i precyzji ruchów, u nas możesz zapisać się na zajęcia do grupy dla początkujących. Nauczymy Cię kroków typowych dla tego stylu. Zajęcia prowadzi młody instruktor, który znajdzie wspólny język z dziećmi jak i z dorosłymi, którzy chcieliby nauczyć się podstaw tego tańca. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego kursanta. Można dołączyć w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.