Akrobatyka i stanie na rękach – lato w SHO

Akrobatyka i stanie na rękach – lato w SHO

Każdy z nas chciałby mieć wysportowane ciało i móc pochwalić się nieprzeciętną siłą. Wspaniałą receptą na to (i wiele więcej korzyści!) są zajęcia z akrobatyki. Ta niesamowita dyscyplina fantastycznie łączy się z tańcem i wspiera ogólną sprawność ciała. Nasz instruktor jest pasjonatem akrobatyki i występuje na scenie od 11 lat.

Dlaczego warto uprawiać Akrobatykę?

Akrobatyka rozwija wszystkie podstawowe zdolności motoryczne człowieka, takie jak: siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność, koordynacja całego ciała oraz gibkość, budują pewność siebie oraz zwiększają koncentrację. Na zajęciach będą pokazywane ćwiczenia takie jak gwiazdy, skłony, szpagaty, mostki oraz inne bardziej zaawansowane figury.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach ze stania na rękach nauczysz się od zera jak stawać na rękach. Nauczyciel pokaże technikę, przedstawi teorię i odpowie na wszystkie wątpliwości. Z kolei na zajęciach z akrobatyki nauczysz się różnych tricków akrobatycznych, w zależności od potrzeb grupy. Przykładowe tricki możesz zobaczyć na filmie poniżej.

 

El Houceine Garouaz – Instruktor z pasją

 

Jednoznacznie stwierdza, że jego pierwszą miłością i jednocześnie najlepszym nauczycielem jest las… piękny, słoneczny marokański las, który jest świadkiem treningów wielu gimnastyków i akrobatów.
Zakochany w akrobatyce… od zawsze. To uczucie sprawiło, że szkolne ławki bardzo często zamieniał na leśne treningi ze starszymi kolegami i wcale nie myśli o tych nieobecnościach jak o wagarach, ale momentach intensywnej pracy.

Od ponad 11 lat występuje w cyrkach, placówkach artystyczno-kulturalnych, festiwalach itp., uczy dzieci i młodzież gimnastyki akrobatycznej. Doskonalił swoje umiejętności pod okiem światowej sławy akrobatów z Europy i USA.

 

 

Oprócz tradycyjnych skoków i obrotów, chodzenia na rękach, jazdy na kole cyrkowym, specjalizuje się głównie w: maszcie klasycznym i chińskim, linach powietrznych (strapsy), piramidach, handbalancingu (w grupie, na krzesłach).

Jest chodzącym przykładem na to, jak można przekształcić pasję w zawód i osiągać to wyłącznie własnymi siłami, nawet kiedy nie ma narzędzi a warunki nie są komfortowe.

Pierwsza lekcja, której udziela zanim zacznie uczyć akrobatyki – to lekcja wiary we własne siły i możliwości tu i teraz.

Zapraszamy na zajęcia!

 

PONIEDZIAŁKI 20:00 – Akrobatyka – Open Level – Garouaz – Start 1.07 (zajęcia w języku angielskim)

CZWARTKI 19:00 – Kurs ze stania na rękach – Początkujący – Garouaz – Start 4.07 (zajęcia w języku angielskim)

Więcej inspiracji:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.